Kıbrıs

Twitter’ın KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın resmi hesap rozetini kaldırdığı ileri sürülüyor

Bir dizi internet sitesinde çıkan haberlere göre, Twitter’ın bir hesabın bir devletle bağlantılı resmi bir kişi ya da kuruluşu temsil etmesi durumunda verdiği ücretsiz gri onay işareti KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın hesabından kaldırıldı.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Twitter hesabından bir devleti temsil eden resmi hesaplara verilen ücretsiz gri rozetin kaldırıldığı iddia ediliyor.

Yeni Şafak'ta ve bir dizi internet sitesinde çıkan haberlere göre, Twitter’ın bir hesabın bir devletle bağlantılı resmi bir kişi ya da kuruluşu temsil etmesi durumunda verdiği ücretsiz gri onay işareti KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar hesabından kaldırıldı.

Ücretsiz gri onay işareti almak için bir dizi uygunluk kriterleri hazırlayan Twitter, bu kriterlerin dışındaki resmi hesapların ancak ödeme yapmış, ‘Doğrulanmış Kuruluşlar’ olarak mavi onay işaretleri alabileceklerini belirtiyor.

Ücretsiz gri onay rozeti alabilecek bireyler devlet başkanları (cumhurbaşkanları, hükümdarlar ve başbakanlar), devlet başkan yardımcıları (başkan yardımcıları, başbakan yardımcıları), ulusal düzeydeki kabine üyeleri veya eşdeğerleri, yürütme organının veya eşdeğerinin ana resmi sözcüsü ve uluslarüstü veya ulusal kongrenin, parlamentonun veya eşdeğerinin bireysel üyeleri olarak tanımlanıyor.

Gri rozet ayrıca kriterlere uygun ana merkez düzeyinde, bölgesel düzeyde ve ülke düzeyinde kurumsal hesaplara ve çok taraflı bir örgütün başkanı ve yardımcısı veya eşdeğerine de verilebiliyor.

Twitter’da kriterlere uygun olmayan resmi hesapların 'Doğrulanmış Kuruluş' olarak mavi rozet alabilmesi için örneğin Türkiye'de ayda 19.100 TL+KDV, yılda 229 bin 200 TL+KDV ödemek gerekiyor. Bu hesaba bağlı ek bir hesaba ise ayrıca aylık 960 TL+KDV ödenmesi talep ediliyor.

Kıbrıs içinse ayda 1130,30 euro+vergi ve bu hesaba bağlı ek bir hesap içinse aylık 58,50 euro+vergi ödenmesi talep ediliyor.

Kaynak: Twitter

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın