Özel Haber

Arhun ve Muslu aleyhindeki duruşma ertelendi

‘Banka sahibi' Tekin Arhun ve KKTC Turizm Bakanlığı Planlama Dairesi eski müdürü Turgut Bora Muslu, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı.

Sanıklar Arhun ve Muslu aleyhindeki duruşma, itham için 16 Nisan 2024 tarihine ertelendi. Sanıkların 23 ayrı suçla itham edilmesi bekleniyor. 

Sanıklar; 'Resmi belgede sahtecilik’; ‘Resmi belgeyi tedavüle sürmek’, ‘Yetkisi olmaksızın başka bir kişinin adına yetkisiz belge düzenlemek’, ‘Yargısal işlemlerin askıda veya kararlaştırılmamış olduğu sırada, işlemin adil bir şekilde görülmesine halel getirici nitelikte harekette bulunmak’; ‘Ağır bir suç işlemek için gizli ittifak yapmak’; ‘Yalan yere tanıklık yapmak’; ‘Yalancı tanık bulmak’; ‘Bir yargı işleminde mahkemeyi yanıltmak kastıyla uydurma tanıklık yapmak’; ‘Mahkemeyi yanıltmak kastıyla uydurma tanıklığı kullanmak’; ‘Bir yargı işleminde tanıklık yapmaya çağrılmış kişiye ifadesini etkilemek kastıyla hile yapmak’; ‘Bir yargı işleminde tanıklık yapmaya çağrılmış kişiyi ifadesini etkilemek kastıyla aldatmak’ ve ‘Bir yargı işleminde tanıklık yapmaya çağrılmış kişiye ifadesini etkilemek kastıyla bilerek tahrif edilmiş yazı göstermek’ ile suçlanıyor.
 

Bu haberle ilgili herhangi başka bir bilgi ve/veya belgeye sahipseniz Mikro-Makro’ya iletisim@mikro-makro.net’den veya +90 533 852 60 63’den ulaşabilirsiniz.
:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın