Kıbrıs

Zahra Sokak soruşturmasında tutuklu sayısı artıyor

27.02.2024 tarihli Polis Basın Bülteni:

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre 22 Şubat’ta, saat 22.30 sıralarında, Lefkoşa’da Zahra ve Tanzimat Sokak’ta, halkta korku, dehşet ve endişe yaratacak şekilde, kanunsuz olarak toplanan şahıslar ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturma kapsamında, aranmakta olan 2 kişi daha [O.C.D.(E-21) ve Ö.D.(E-17)] tespit edilerek tutuklandı.

Polisin konuyla ilgili soruşturması devam ediyor.

►Lefkoşa ve İskele’de hırsızlık

Lefkoşa ve İskele’de bölgelerinde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili 2 kişi tutuklandı.
Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 24 Şubat 2024 tarihinde saat 23.00 sıralarında, Lefkoşa’da Sanayi Bölgesi’nde bulunan ambar olarak kullanılan bir binanın kapısı açılarak içeriye giridiği ve bina içerisindeki depoda muhafaza edilen toplam 3 şişe zeytin yağı ve 9 şişe alkollü içki çalındığı belirtildi.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen S.A.(E-58) tespit edilerek tutuklandı.

Polisten yapılan bir diğer hırsızlık olayıyla ilgili ise, 25 Şubat 2024 tarihinde saat 18.40 sıralarında, İskele’de faaliyet gösteren bir otel odası içerisinde kalmakta olan bir şahsa ait çanta içerisinde muhafaza edilen 1.900 ABD Doları nakit paranın çalındığı belirtildi.

Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen E.C.Y.(E-27) tespit edilerek tutuklandığı açıklandı.

Polisin her iki hırsızlık olayıyla ilgili soruşturması devam ediyor.

►Hem vatandaş hem eczacı hakkında yasal işlem başlatıldı

Alsancak’ta faaliyet gösteren bir eczanede yeşil reçetesi olmadığı halde satışı yeşil reçeteye tabii olan toplam 3 kutu ilaç alan kişi ve satış yapan eczacı hakkında yasal işlem başlatıldı.

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre, 23 Şubat’ta Alsancak’ta faaliyet gösteren bir eczaneye müşteri olarak giden A.A.(E-38)’ya, yeşil reçetesi olmadığı halde satışı yeşil reçeteye tabii olan toplam 3 kutu ilacın satıldığı tespit edilerek emare olarak alındı.

Bahse konu şahısın ve eczane işletmecisi M.M.B.G.’nin (K-48) aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

Konuyla ilgili polis soruşturması devam ediyor.
 
►Kayıt dışı ikamet suçundan 1 kişi tutuklandı

Polis Basın Subaylığından yapılan açıklamaya göre, dün genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen 1 kişi tutuklanarak aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

Soruşturma devam ediyor.

►Vadili’de uyuşturucu operasyonu

Vadili’de dün öğle sıralarında bir ikametgahta yapılan aramda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapıan açıklamaya göre, 28 yaşındaki M.T.B. ve 28 yaşındaki Y.B.’nin kalmakta oldukları ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, tasarruflarında yaklaşık 5 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 5 adet kağıt parçası, MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 2 adet hap ve içerlerinde metamfetamin türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan cam pipo ile 2 adet hassas terazi tespit edilerek emare olarak alındı.

Akabinde İnönü’de M.T.B.’ye ait makinist garajı içerisinde yapılan aramada ise, yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde daha tespit edilerek emare olarak alındı.

Bahse konu şahısların tutuklandığını açıklayan polis, soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

►15 yaşındaki Fikretnaz Kaya bulundu

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 21 Şubat 2024 tarihinden beridir kayıp olduğu bildirilen Lefkoşa’da sakin Fikretnaz Kaya (K-15) bulundu.

Soruşturma devam ediyor.

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın